Pomocí vysavače můžeme z každého koberce odstranit prach a nečistoty. Ale co když podobný postup práce ztrácí svůj účel a koberec je vybledlý a špinavý? Musíme tedy použít jiné metody čištění, což znamená použití speciálních produktů pro koberce, jinou technologii, a především musíme mít zkušenosti.

Koberec musíme čistit častěji v případě, že máme doma malé děti nebo dokonce domácí mazlíčky. Jsou jimi pokryty podlahy v mateřských školách, kde si děti hrají a dovádějí prakticky celý den. Proto bychom měli takové koberce udržovat v daleko větší čistotě.

Domácí mazlíčci jsou sice naši přátelé, ale jejich srst nám může mnohdy způsobit nemalé potíže. Chlupy se nacházejí téměř všude a koberec je také potřeba čas od času dobře vyčistit. Bude s tím trochu více práce, ale pokud takovou činnost svěříme do rukou odborníků, máme z poloviny vyhráno.

Čištění koberců Praha 6– a koberec hraje barvami!

Většina hospodyněk se snaží vyčistit koberec v domácnosti vlastními prostředky. Je to ale poněkud riskantní, protože pokud zvolíme ten nesprávný prostředek na čištění nebo použijeme-li dokonce horkou vodu, může si udělat spíše více škody jak užitku a místo oživení barev na koberci budeme mít prázdné vybledlé místo, které nám nezakryje ani květina v květináči

Čištění koberců Praha 6 bychom proto měli přenechat odborníkům, kteří mají své zkušenosti a také dobře ví, jak svou práci dělat dobře a zodpovědně.

Pokud chceme, aby nám koberec sloužil ještě hodně dlouho, je třeba provést takové čištění alespoň dvakrát do roka. Můžeme provést čištění hloubkovou extrakční metodou nebo lze čištění koberců provést také suchou cestou. Každý koberec pak bude vypadat nejen dobře, ale bude vonět a jeho barvy nám z interiéru opět udělají dokonalou harmonickou atmosféru domova.