Koberec představuje dokonalý doplněk každého interiéru. Je barevný, v různém tvaru a také má různou délku vlasu. Pokud se nám stane malá domácí nehoda, kdy se nám podaří rozlít kávu nebo dokonce červené víno, dá se vše dobře napravit. Jen musíme vědět, jak na to.

V mnoha případech je na to zapotřebí profesionální ruka odborníků. Jen pracovníci těchto firem mají přehled o tom, jak dokonale, a hlavně správně koberec vyčistit. Specializované čištění koberců je komplex opatření, kdy v některých případech je možná i dezinfekce.
Špinavý koberec nejen zkazí dojem, ale může se také stát také místem patogenních bakterií a virů.

Pravidelné čištění koberců je způsob, jak prodloužit životnost koberce a udržet jeho atraktivní vzhled po mnoho let. Pouhé vysávánínebude schopno vysát všechny nečistoty a bakterie. A to i tím nejsilnějším vysavačem.

Čištění koberců Praha 8  – dokonalý a čistý domov.

Alespoň dvakrát ročně bychom měli koberec hloubkově vyčistit. Odstraníme tak nejen veškeré nečistoty, ale také prach a bakterie, které se za dobu používání v koberci objevily. Můžeme si pozvat odborníky na slovo vzaté, protože základem úspěšného čištění koberců je především znalost této problematiky a správného technologického postupu. Ne všechny druhy koberců je možné čistit chemicky a na některé je potřeba pouze voda. V každém případě bychom se do takového čištění neměli pouštět v případě, že máme drahý koberec, koberec z přírodních materiálů a nepoužívat horkou vodu!

Čištění kobercůby mělo být zahájeno od rohu místnosti co nejdále od dveří a postupně se pohybovat směrem k východu. Nesměly by se používat tvrdé kartáče, protože narušují strukturu materiálu a vedou k velkým otřepům ve struktuře vlákna. Ale to všechno jistě profesionální firma a její pracovníci ví a tak bychom jim měli nechat prostor k tomu, aby nám náš špinavý koberec, který se také stal tak trochu vybledlým, byl opět zase jako nový.

Čištění koberců Praha 8  – a koberec je opět jako nový!